Sudėtingas projektas neišgąsdino UAB „Šiltas namas“ specialistų

Subūrusi gausų aukštos kvalifikacijos specialistų būrį bendrovė „Šiltas namas“ susidorojo su iššūkiu – atliko rekonstruojamo Jungtinio gamtos tyrimų centro (JGTC) laboratorinio korpuso techninės priežiūros darbus. Šis darbas, pasak bendrovės direktoriaus Roberto Gaurelio, suteikė naudingos ir įdomios patirties.

 Plušo visas būrys specialistų

„Objektas buvo sudėtingas. Projektiniai sprendimai mums buvo pateikti jau parengti kitų projektuotojų, tad teko juos įgyvendinti pagal projektą. Kadangi tai nebuvo standartinis objektas, reikėjo daugiau padirbėti įmonės specialistams. Dirbant su standartiniu objektu užtenka vieno ar dviejų techninių prižiūrėtojų, o šį kartą darbą prižiūrėjo visa komanda, – pasakojo bendrovės „Šiltas namas“ vadovas R. Gaurelis. – Verta buvo imtis šio darbo jau vien dėl to, kad jis padėjo mums įgyti labai geros patirtis. Šiais laikais laboratorijos įrengiamos itin retai, o tai yra itin specifinis darbas.“

Rekonstruojamas JGTC laboratorinis korpusas bendrovei „Šiltas namas“ nebuvo pirmas tokio pobūdžio objektas, tačiau anksčiau įmonės specialistai atliko projekto vykdymo priežiūrą. Taigi įmonei ši patirtis buvo ne tik nauja, bet ir leido kilstelėti kvalifikaciją.

„Smagu dirbti su tokiais objektais. Man ir pačiam teko prisidėti prie jo techninės priežiūros. Tad galiu pasakyti, kad įgijau nemenkos asmeninės patirties“, – atviravo R. Gaurelis.

Reikėjo daug išmanymo

Įrengiant Gamtos tyrimų laboratoriją itin sudėtingas bei subtilus darbas buvo suprojektuoti vėdinimo sistemas. Oro traukos sistemų nuo laboratorinių spintų suderinimo darbams reikėjo kur kas daugiau kruopštumo ir išmanymo, nei įrengiant vėdinimą administracinės paskirties pastatuose, kur paprastai būna vos viena ar dvi vėdinimo sistemos. Šiuo atveju buvo itin daug sistemų, o tai ir buvo sunkiausia darbo dalis.

„Aišku, vardydamas, kas ypatinga buvo dirbant su šiuo objektu, turiu pasakyti, kad įdomi buvo ir pati pastato konstrukcija, nestandartiniai architektūriniai sprendimai: metalo konstrukcijos, dengta terasa, stikliniai fasadai. Jau vien dėl to darbas šiame objekte buvo sudėtingas, bet tuo jis ir įsiminė, leido tobulėti. Manau, kad mūsų indėlis, įrengiant šią laboratoriją, bus nemenkas mūsų darbo kokybę iliustruojantis faktas“, – neslėpė bendrovės „Šiltas namas“ vadovas, pats turintis techninio prižiūrėtojo, projektų vadovo bei statybos inžinieriaus kvalifikacijas.

Dirba nešališkai ir objektyviai

Bendrovė dirba techninio pastatų projektavimo srityje. Dažnai būna įprasta, kai architektai pasisamdo specialistus, tačiau vėliau jų nebepajėgia kontroliuoti. Iš kitų panašių įmonių bendrovė „Šiltas namas“ išsiskiria tuo, kad visi specialistai čia dirba vienoje vietoje. Jie išmano kompleksinį projektavimą nuo administracinių bei gyvenamųjų pastatų iki oro uostų (bendrovės specialistai dirbo projektuojant II paieškos ir gelbėjimo postą S. Dariaus ir S. Girėno oro uoste Kaune).

„Darome ir techninius, ir darbo projektus. Rengiame energijos auditus bei investicinius projektus. Teikiame FIDIC inžinieriaus paslaugas, taip nuimame nuo užsakovo pečių didžiulę darbų prižiūrėjimo naštą. Mūsų pranašumas – kad su statybininkais ir medžiagų gamintojais neturime nieko bendra, o tai reiškia, kad į visus darbus žiūrime objektyviai ir kiekvieną darbo metu kylančią situaciją sprendžiame nešališkai. Iš tiesų projektuojame viską, pradedant pastatais ir baigiant keliais“, – patikino R. Gaurelis.

Įmonėje dirba beveik pusšimčio kvalifikuotų specialistų komanda. Visi jie yra aukštos kvalifikacijos, atestuoti specialistai: architektai, konstruktoriai, kelininkai, šildymo, vėdinimo, vandentiekio sistemų, elektrotechninės, elektroninių ryšių srities bei kt. statybos sričių inžinieriai.

Bendrovės „Šiltas namas“ darbuotojai sugeba rasti bendrą kalbą su statytojais ir pasistengia padaryti taip, kad būtų kuo naudingiau užsakovui.