Skalūnų dujos: geriau nei Lietuvoje yra tik Lenkijoje, Rumunijoje ir Ukrainoje

Pasaulinė audito, mokesčių ir konsultacijų kompanija KPMG paskelbė skalūninių dujų potencialo Vidurio ir Rytų Europos šalyse indeksą, kuris rodo, kad galimybės išgauti skalūnines dujas geriau nei Lietuvoje vertinamos tik Lenkijoje, Rumunijoje ir Ukrainoje. Iš viso apžvelgiama 18 valstybių situacija.

Pagal skalūninių dujų potencialo Vidurio ir Rytų Europos šalyse indeksą, Lenkija, Rumunija ir Ukraina turi didžiausias galimybes išgauti skalūnines dujas, kai Lietuvoje, Vengrijoje ir Bulgarijoje nepaisant gana gerų pirminių jų atsargų vertinimų, galimybės yra vertinamos šiek tiek prasčiau.

Palankiausiai galimybės išgauti skalūnines dujas KPMG ekspertai vertina Lenkijoje ir Rumunijoje atsižvelgdami į kelis veiksnius, tarp jų ir palyginti palankų investicinį klimatą, didesnę vidaus dujų rinką, galimai didelius skalūninių dujų išteklius ir gana stabilią reguliacinę bei teisinę aplinką. Toliau skalūninių dujų potencialo indekse seka Ukraina, kuri taip pat turi galimai dideles skalūninių dujų atsargas, tačiau joje žymiai mažiau palankesnės sąlygos investicijoms ir ne visai stabili teisinė aplinka bei ekonominės plėtros potencialas.