LEKA rekomenduoja: Iki 2016 m. į energetinius projektus planuojama investuoti 11,5 mlrd. Lt

Spalio 12 dienos Verslo Žinių straipsnyje rašoma, kiek Lietuvai iki 2016 metų kainuos strateginiai energetikos projektai. Skaičiuojama, kad energetinę šalies nepriklausomybę turintys didinti projekta kainuos daugiau kaip 11,5 mlrd. Lt. Daugiausiai būtų investuojama į šilumos ūkį ir elektros energetiką.

Ištrauka iš straipsnio:

Elektros energetikos strateginėms iniciatyvoms numatyta beveik 3,7 mlrd. Lt, iš jų – 1,26 mlrd. Lt planuojama skirti naujos Visagino AE statybos projektui, kaip Lietuvos indėlis. Dar 250 mln. Lt turėtų būti skiriama susisiekimo komunikacijų keliuose, kurios reikalingų sunkiasvoriams kroviniams vežti Visagino AE statybai, parengimui, o  už šią priemonę atsakinga Lietuvos automobilinių kelių direkcija bei rajonų savivaldybės. LESTO ir LITGRID atsako už elektros linijų rekonstrukcijas, kurių prireiks gabenant į Visagino AE sunkiasvorius krovinius (50 mln. Lt), o Klaipėdos jūros uosto direkcija – už krantinių pritaikymą jiems perkrauti (skaičiavimų kol kas nėra).

Perdavimo tinko operatorė LITGRID įpareigojama pasirengti sinchroniniam darbui su kontinentinės Europos tinklais, tęsti elektros jungčių su Švedija ir Lenkija projektus.